YouTube Müzik Yükleme Özelliğini Kullanıma Sunuyor

Google Play Müzik’in sonu nihayet elinizin altında görünüyor. Şimdiye kadar, YouTube Müzik ile birlikte mevcuttu, ancak yalnızca ikincisi Play Müzik abonelerinin onu terk etmesini engelleyen özelliklerden yoksun olduğu için. Bununla birlikte, şimdi Google, uzun süredir beklenen iki özellikten en az birini değiştirerek YouTube Müzik abonelerinin kendi dosyalarını hizmette saklamasına izin verdi.

Google Play Müzik, abonelerin albüm satın almaya veya akış için ödeme yapmaya ek olarak zaten sahip oldukları müzikleri yüklemelerine izin vererek müzik akışı alanındaki rakiplerinden ayrıldı. Amazon Müzik gibi diğer servisler de aynı şeyi ancak bir süredir sundular. Play Müzik’in YouTube Müzik lehine ölmesi, bu yeteneğini de kaybedeceklerinden endişe ediyordu.

YouTube şimdi YouTube Müzik’in yükleme özelliğini resmen ortaya çıkararak bu korkuları dinlendiriyor. Henüz tüm kullanıcılar tarafından kullanılamamaktadır ve şimdilik müzik yüklemenin tek yolu YouTube Müzik’in web sitesidir. Gelecekte mobil uygulamadan mümkün olup olmayacağı bilinmemektedir, ancak yüklenen müziğe hem Web hem de mobil cihazlardan erişilebilir.

YouTube ayrıca bu özelliğin kapsamını ve sınırlamalarını ayrıntılarıyla açıklar. Yüklediğiniz müzik, premium abonelik olmadan da her zaman reklamsız ve çevrimdışı kullanılabilir olsa da, aile planının üyeleri için bile yalnızca kullanıcı tarafından görülebilir. Yüklenen müzik de müzik önerilerini etkilemez.

Dosyalarını zaten Google Play Müzik’e yükleyen ve tekrar gözden geçirmek istemeyenler biraz daha beklemek zorunda kalacaklar. YouTube, Google Play Müzik’in kapanacağı güne yakın bir şekilde müzik aktarmanın sorunsuz bir yolunun sağlanacağına söz veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir