Satın almaya değer ucuz bir iPad


Karar

Bunun tavsiye edilmesi kolay harika, hatta harika bir tablet olduğunu inkar etmek yok. Eski bir iPad’i daha ince, Apple Klavye ve Apple Pencil ile entegrasyon sunan ve daha büyük bir ekrana sahip bir cihaza yükseltmek istiyorsanız, iPad 7 ile kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

Artıları

 • satın alınabilir
 • iPadOS harika
 • Kalem ve Klavye Desteği
 • Daha büyük 10,2 inç ekran

Eksileri

 • Ekran lamine edilmemiş
 • 32GB başlangıç ​​depolama alanı düşük

Temel Özellikler

 • İnceleme Fiyatı: £ 349
 • 10.2in Retina ekran
 • iPadOS
 • A10 yonga seti
 • 32GB veya 128GB depolama seçenekleri
 • 10 saat batarya
 • 8MP arka kamera

Apple’ın en ucuz tableti cüzdanda daha hafif olabilir, ancak çok yetenekli bir tablet olarak kalır – ve şimdi Apple’ın Kalemle birlikte Akıllı Klavyesini destekliyor.

400 $ / 400 £ ‘lık harcama yapmadan bir iPad istiyorsanız, iPad 7 kolay bir seçimdir. Yeni iPadOS, Apple Pencil ve Apple TV Plus ve Apple Arcade gibi yeni yazılım numaralarına erişim sağlar.

Apple iPad 7 (10.2) tasarımı ve ekranı – En geleneksel iPad tasarımı

Son beş yılın iPad tabletlerine aşina iseniz, iPad 7’nin görünüşü şaşırtıcı olmayacak. Bu, ekranın etrafında tıknaz (ish) bir çerçeve, fiziksel bir TouchID sensörü ve yanlarda eğimli bir metal sırt ile kelimenin her anlamında geleneksel bir iPad. Şarj etmek için alt kenar boyunca bir Yıldırım bağlantı noktası bulunurken, 3,5 mm kulaklık bağlantı noktası üst kısımda bulunur; bu, konektörü hala içerecek şekilde azalan iOS cihazlarından biridir.

Elinde iPad 7 gerçekten çok tanıdık geliyor – ve oldukça etkileyici, yıllardır var olan bir tasarıma rağmen, modası geçmiş değil. Kavisli kenarlar tutmayı rahatlatır ve ünite ağır hissetmeden ağırdır. Bu ince tableti bir çantaya koyun ve orada olduğunu bile fark etmeyeceksiniz.

Tabii ki, bu Apple’ın daha önce kullandığı kabukla neredeyse aynı olduğundan, dikkate değer bir gelişme yok. USB-C oldukça eksik ve ikinci nesil Apple Pencil için manyetik port da görülemiyor. Suya dayanıklılık da yok – üst düzey iPad modellerinde bile mevcut olmasa da.

İPad 7’de iPad 6’ya göre en büyük değişiklik boyut. Apple, ekranı 9.7 inç’ten 10.2 inç’e kadar itti ve oynayabileceğiniz daha büyük bir tuval ancak genel olarak daha büyük bir ayak izi sunuyor. Bununla birlikte, bu boyut artışını alacağım – iki modeli yan yana tutmadığınız sürece, çok fazla fark görmeniz mümkün değildir.

Ekranın kendisi Apple’ın iPad Air, iPad Pro ve hatta daha küçük iPad Mini ile karşılaştırıldığında biraz tasarruf etmesinin bir yoludur. 1620 x 2160 çözünürlüğe sahip bir IPS LCD paneldir ve metnin canlı görünmesini sağlar; ancak, diğer iPad’lerde bulacağınız lamine kaplamadan yoksundur. Bu, cam ile ekranın kendisi arasında fark edilir bir boşluğa neden olur ve camın altındaki gerçek piksellerden ziyade camın üzerine dokunuyormuş gibi hissedebilirsiniz. Ancak, yalnızca lamine bir iPad’den geliyorsanız dikkat edilmesi muhtemeldir.

Genel olarak, olsa, bu iyi bir ekran – özellikle fiyat için kalır. Mükemmel görüntüleme açıları ve mükemmel yanıt hızı sunan renkli ve canlıdır. HDR desteği içermiyor, ancak iPhone serisinden OLED teknolojisini dahil etmeden, bunun zaten fazla bir fark yaratması muhtemel değil.

ipad 7

Ekran çok yansıtıcı

Ayrıca, buradaki ekranın iPad 7’den çok daha yansıtıcı olduğunu, iPad 7’yi sabah işe giderken kullanırken fark ettiğim bir şey olduğunu belirtmek gerekir. Ekran boyunca güneşin en ufak bir vuruşu bile görmeyi zorlaştırıyor.

Apple iPad 7 (10.2) performance ve kamera – Mükemmel yeterli

İPad Pro’dan geldikten sonra, iPad 7’nin genel olarak ne kadar hızlı hissettiğini çok şaşırdım. A10 yongası, iPad 6’da bulacağınız türle aynı olabilir, ancak temel görevleri ve hatta Apple Arcade’den denediğim oyunların çoğunu kolayca çalmak için yeterli hırıltı sağlar. Oceanhorn 2 gibi bazı başlıkların yüklenmesi iPad Air’dan daha uzun sürer, ancak oynatılabilir.

Apple Arcade’den en iyi şekilde yararlanmak için bir tablet arıyorsanız, iPad Air’i düşünmenizi öneririm. Sadece biraz daha fazla güce sahip (A10 yerine A12 yonga seti) ve özellikle oyun oynarken çok daha hızlı hissediyor.

İPadOS güncellemesi, cihazı gerçek üretken işler için kullanmak istiyorsanız, aynı anda çalışan iki uygulamanın (üçüncü bir açıkken de, eğer bir video oynatıcısı varsa) geçerli bir çözüm gibi hissettiği anlamına gelir.

Hem Apple Pencil hem de Smart Keyboard desteği de dahil olmak üzere iPad 7 tarafından üretkenlik daha da geliştirildi; ikincisi bu uygun fiyatlı tablet için bir ilk. Her iki aksesuar da biraz pahalı (Akıllı Klavye için 159 $ / 159 $; Kalem için 89 $ / 99 $) ve özellikle Kalem, ikinci nesil sürümün desteklenmesini ister; ancak her ikisinin de desteklenmesi büyük bir pozitiftir.

Kurşun Kalem ile performans iPad Air’den çok daha az gecikmeli; mükemmel bir stylus kalıyor. Yine de küçük klavye tuşlarına ve kumaş kaplamaya daha az meraklıyım.

Depolama seçenekleri 32 GB veya 128 GB’dir. Daha sonra pişmanlıktan kaçınmak için her zaman biraz daha fazla harcama yapmanızı ve daha yüksek bir depolama alanı seçmenizi öneririm. Özellikle çok sayıda film ve oyun indirirseniz, 32 GB’lık bir iPad’in hızlı bir şekilde dolduğunu düşünün.

Hücresel bağlantı da bir seçenektir; fiyatı 130 £ / 130 $ yükseltir. Eğer tethering olmadan kolay 4G veri istiyorsanız o zaman bu gitmek için yoldur.

Tüm iPad’lerde olduğu gibi, iPad 7’de bulunan kameralar varken, belgelerin taranması için gerçek bir kamerayı değiştirmekten daha iyi kullanıldıklarını söyleyebilirim. 1,2 megapiksel FaceTime kamera, görüntülü sohbetler için iyidir ve 8 megapiksel arka kamera, iyi ışıkta fena fotoğraflar çeker, ancak telefonunuzun daha iyi bir iş çıkarması olasılığı vardır.

ipad 7

İPad 7’nin arkasında tek bir 8 megapiksel kamera var; flaşı yok

Apple iPad 7 (10.2) software – iPadOS birçok yeni numara ekliyor

İPad cihazlarına gelince çok müteşekkir olduğum bir şey, en ucuz seçeneği veya 1000 £ + varyantı kullanıyor olsanız da yazılım deneyiminin aynı kalmasıdır. Bu iPad 7, bölünmüş ekran işlevselliği gibi kullanışlı özelliklerle iPad Pro ile aynı iPadOS’u (iOS 13 tabanlı) çalıştırıyor.

iPadOS, iPad cihazlarındaki yazılımlar için büyük bir adımdır ve Apple tabletlerinin her birini biraz daha üretken hissettirir. Örneğin, ana ekran artık çok sayıda uygulamada ve hatta bir bakışta bilgi için birkaç widget’ta sıkıştırmak için yoğunlaştırılabilir.

Dosyalar – “Apple Junk” klasörüne istifa eden neredeyse kullanılmayan bir uygulama – artık daha tam özellikli ve Lightning-USB dongle’ınız varsa, dosyaları bir bilgisayardan iPad’e aktarabilirsiniz (ve tersine). İPad 7 USB-C’yi destekleseydi bu çok daha kullanışlı olurdu, ancak en azından doğru yönde atılmış bir adım.

Safari tarayıcısı da güncellendi; artık “masaüstü sınıfı tarayıcı” olarak adlandırılıyor. Bu, sitelerin normalde bir dizüstü bilgisayarda normalde gördüğünüz düzeni varsayılan olarak kullanacağı anlamına gelir, ancak dosyaları da indirebilirsiniz.

İPadOS’un bir diğer avantajı da Apple Arcade ve PS4 ve Xbox One denetleyicileri için destek. Arcade, Apple’ın gelişmiş mobil oyun için büyük itişi, Oceanhorn 2 gibi etkileyici başlıklara sınırsız erişim sağlıyor. Bağlı bir kontrolörle oynamak, özellikle PS4’ün DualShock 4 kalitesinden biri, bu oyunları çok daha eğlenceli hissettiriyor uzun süre oynamak.

Ayrıca, telefonlar için iOS 13 ile gelen diğer avantajlar da var. Apple TV Plus, sistem genelinde Karanlık mod, güncellenmiş Müzik ve Haritalar uygulamaları ve çok daha fazlası.

Apple iPad 7 (10.2) batardamar ömrü – Çağlar boyu sürer, ancak şarj etmek yavaş kalır

Ücretler arasında iPad 7 ile ortalama 9-10 saatlik kullanım kullandım, bu da Apple’ın iddiasıyla neredeyse aynı. Eski modellere göre herhangi bir gelişmeyi temsil ediyormuş gibi hissetmese de bu iyi bir şey. Burada pil teknolojisinde çok ilerleme oldu ve bu rakam iyi olsa da, sonunda yukarı doğru gittiğini görmek güzel olurdu.

Bekleme süresi mükemmel kalır. İPad’i çantanızda bırakın, sadece işe gidip gelmek için kullanın ve cihaz yaklaşık bir hafta sürecek (cihazla olan zamanımda zaten); yalnızca ara sıra kullanıyorsanız.

Daha az etkileyici olan şey, şarj edilmesi gereken süredir. İPad 7’nin% 0-100 arasında alınması üç saatten fazla sürecek – hızlı bir grafik çağında neredeyse hiç dikkat çekmiyor.

ipad 7

İPad 7’yi (10.2in) satın almalı mıyım?

İPad 7’nin önerilmesi kolay harika, hatta harika bir tablet olduğunu inkar edemezsiniz. Eski bir iPad’den biraz daha ince hissettiren, Apple Klavye ve Apple Pencil ile entegrasyon sunan ve daha büyük bir ekrana sahip bir cihaza yükseltmek istiyorsanız, kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

Tabletinizi çoğunlukla ikincil bir cihaz olarak kullanıyorsanız, belki de bazı filmleri izlemek ve garip oyunu oynamak için iPad 7 mükemmeldir. Yeterince hızlı olacak, yeterince uzun sürecek ve işi yapacak. Tabletinizin biraz daha fazlasını yapmasını istiyorsanız, iPad Air biraz daha fazla para için bir düşüncedir.

Bu “Pro” özelliklerinden bazıları – özellikle de USB-C ve ikinci nesil Kalem desteği – ek olarak kabul edilirdi, ancak henüz Air modellerine henüz ulaşmadıkları için her zaman olası değildi.

Diğer sitelerin aksine, incelediğimiz her ürünü iyice test ediyoruz. Özellikleri doğru bir şekilde karşılaştırmak için endüstri standardı testleri kullanıyoruz. Size her zaman ne bulduğumuzu söyleyeceğiz. Bir ürünü incelemek için hiçbir zaman para kabul etmiyoruz.
Ne düşündüğünüzü bize söyleyin – e-postalarınızı Editör’e gönderin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir