Samsung Yeni Bir Patent Aldı

Samsung henüz Galaxy S20 serisini göndermeye başlamadı, ancak bu, Galaxy Note 20’yi tartışmaya başlamak için çok erken olduğu anlamına gelmiyor. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi (USPTO), Samsung’un bizden bazı yeni teknolojiler için patent talebini onayladı. bu yıl ilk olarak Galaxy Note 20’de PatentlyMobile). Patente eşlik eden çizimler, camdan çıkıntı yapan fiziksel düğmelere sahip bir şelale ekranı gösteren bir ekran ortaya koymaktadır.

Samsung, bir şelale cam ekranından çıkıntı yapan fiziksel düğmeler için bir patent aldı

Patentte kapsanan teknoloji, Samsung’un patentin bükülmüş kenarlı ekran olarak adlandırdığı şeyi eklemesine izin verecek (Huawei’nin ekrandaki ekranla yaptığı gibi) Mate 30 Pro) ancak camda yapılan kesiklerden çıkıntı yaparak fiziksel güç veya ses düğmelerinin kullanılmasına izin verin. Üretici, sanal dokunmatik kontrolleri kullanan bükülmüş bir kenar / şelale ekranına sahip bir telefon için geçen ay patent aldığı için tüm üsleri kapsamış gibi görünüyor. Huawei, Mate 30 Pro için sanal dokunmatik kontrollerle gitmeye karar verdi. Sammy’nin fiziksel veya sanal düğmelerle gitmesine bakılmaksızın, iki patenti olan tek sabit bükülmüş kenar / şelale ekranıdır.

Patent ayrıca, gelecekteki bir Galaxy telefonunun havada stereoskopik bir görüntü sergileyen holografik bir projektöre sahip olma olasılığı da dahil olmak üzere bazı ilginç bilgiler içeriyordu. Diğer olası özellikler arasında bir elektromiyografi (EMG) sensörü, bir elektroensefalogram (EEG) sensörü, bir elektrokardiyogram (EKG) sensörü ve bir parmak izi sensörü bulunur. Nöromüsküler hastalıkları bulmak için EMG testleri kullanılır. EEG sensörleri, beynin elektriksel aktivitesini izlerken, EKG sensörü, bazı akıllı saatlerde bulunan gibi, anormal kalp ritimlerini arar.

USPTO, 10,561,027 numaralı Samsung patentini verdi. Başlangıçta 2018’in ilk çeyreğinde eyaletlerde ve 2017’nin ilk çeyreğinde Güney Kore’de dosyalandı.

Geleneksel olarak, Galaxy Note serisi, zaman veya fiyatlandırma kısıtlamaları nedeniyle Galaxy S serisine eklenemeyen yeni özellikler içerir. Bu yılki Galaxy Note 20, Samsung’un telefonun çerçeve boyutunu biraz daha azaltmasına izin verecek bir ekran içi selfie kamerasına sahip olabilir. Telefona güç verilmesi 7nm Snapdragon 865 Mobil Platform olacak, ancak bir Snapdragon 865+ ‘nin zamanında hazır olabileceği bir dış çekim var. Geçen gün belirttiğimiz gibi, bu çip Q3 üretimi (Temmuz-Eylül) için hazırlandı ve Samsung bir Temmuz veya Ağustos sürümü hedefliyorsa, bu zaman açısından işe yaramayabilir.

Galaxy Note 20’deki arka kamera modülünün “Space Zoom” içermesini beklememeniz için hiçbir neden yok. Bu, 100x hibrit yakınlaştırma sağlayan periskop tabanlı telefoto sistemidir. Galaxy S20 Ultra’nın 48MP telefoto kamerası. Galaxy S20 Ultra’nın 9MP piksel binning kullanan 108MP kamerasını daha az parazitle keskin 12MP görüntüler üretmek için de görmeliyiz. Şimdi standart ultra geniş kamera ve Uçuş Süresi (ToF) derinlik sensörünü ekledikten sonra, Samsung bu kurulumu Galaxy S20 Ultra’daki ile ayırt etmek için her şeyi yapabilir mi? Zaten, bazı tipster’lar Galaxy S20 Ultra’nın arka kamera modülünün bir sonraki Galaxy Note’da kullanılacağını söylüyor.
Ayrıca Galaxy Note 20’nin SPen’i için yeni özellikler ve telefonun pil kapasitesinde bir artış bekleyebiliriz. Galaxy Note 20+, cihaz tarafından kullanılan 4300mAh bataryadan% 16.3’lük bir artış olan 5000mAh batarya ile sonuçlanabilir. Galaxy Note 10+. Galaxy Note 20, Galaxy S20’de kullanılanla aynı 4000mAh pil ile sonuçlanabilir. Bu, selefinde bulunan 3500mAh bataryadan% 14,3’lük bir artışı temsil edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir