Mutlak bir pazarlık fitness takipçisi


Karar

Renkli ekran, bağlı GPS, su geçirmezlik, kalp atış hızı sensörü ve mükemmel pil ömrü, Xiaomi Mi Band 4’ü şu anda mevcut olan en ucuz aktivite izleyici yapıyor.

Artıları

 • Süper uygun fiyatlı
 • Su geçirmez
 • Tek bir şarjla yaklaşık bir ay dayanır
 • Dokunmatik ekran

Eksileri

 • Google Fit ile senkronizasyon hatalı
 • Sınırlı bildirim işlevi

Temel Özellikler

 • İnceleme Fiyatı: £ 34.99
 • 20 günlük pil ömrü
 • 50 metreye kadar su geçirmez
 • 7/24 kalp atış hızı izleme
 • Bağlı GPS Otomatik
 • Uyku takibi

Xiaomi Mi Band 4, Herkesin £ 35 üzerinden karşılayabileceği bir fitness takipçisive önyükleme yapmak için en iyilerinden biri. £ 90’ın kalitesiyle kolayca eşleşir Fitbit Inspire İKdaha iyi pil ömrü ile bile daha üstün. Android akıllı telefonlar ve iPhone’lar ile çalışır.

Band 4, bir kalp atış hızı sensörüne, telefonunuza bağlandığında GPS’ye ve çok sayıda saat kadranına sahiptir. Fitness verilerinizi görüntülemek için Xiaomi’nin Mi Fit uygulamasını kullanmaktan memnunsanız, inanılmaz düşük fiyatlara değer.

Xiaomi Mi Band 4 ekran ve tasarımı – Heyecan verici bir görünümden uzak

Mi Band 4’ten önce Mi Band’ın üç versiyonu vardı ve hepsi bu son sürüme ulaşmak için katil bir fiyata ince, şaşırtıcı derecede iyi özellikli bir fitness takipçisinin kazanan formülü üzerinde iyileşti. Mi Band 4, grubun en iyisidir ve teklif edilenler açısından kesinlikle her kuruşa değer.

Alacağınız şey özellikle heyecan verici bir tasarım. Mi Band 4, küçük çakıl biçimli izleyicinin oturduğu siyah bir silikon bant ile geldikleri kadar sade. Bu, ek kayışlar satın almanızı ve izleyiciyi özel şarj yuvasında şarj etmenizi sağlar.

Bu küçük izci, 0.95 inç kapasitif renkli dokunmatik ekran, kalp atış hızı sensörü, ev düğmesi, 5 ATM su direnci, 512 MB RAM, bir ivmeölçer ve bir jiroskopa sahiptir. Cihazı şarj ettikten ve kayışa taktıktan sonra, takabileceğiniz bir izleyici ve sadece 22.1 g ağırlığından dolayı giydiğinizi unutacak.

İlgili: En iyi fitness izci 2019

İzleme ünitesi silikon kayıştan çıkar

Mi Band 4’ün ekranı hakkında not edilmesi gereken tek şey, doğrudan güneş ışığında okunmanın zor olabileceğidir. Ve işte bu – Mi Band 4’ün tasarımı hakkında söylenecek başka bir şey yok. Ancak bu onun kredisidir. Basitçe takarsınız, giydiğinizi unutursunuz ve her şeyi izleme işi ile ilgili olacaktır.

Xiaomi Mi Band 4 aktivite ve egzersiz takibi – Güvenilir izleme

Mi Band 4, adım takibi, yakılan kaloriler, kat edilen mesafe, kalp atış hızı ve uyku takibi ile ilgilenir. Bu adil bir miktardır ve cihazla etkileşime girmeden tüm bu verileri toplar.

Ayrıca, manuel olarak tetiklemeniz gereken egzersiz modları vardır; türün otomatik antrenman tespiti yoktur daha pahalı spor izci bulabilirsiniz. Ancak Mi Band 4’ün kendisinde egzersiz yapmaya başlayabilmeniz, Mi Fit uygulamasından çıkardığınız cihazın önceki nesillerinde bir yükseltmedir.

Dışarıda koşmak için telefonunuzu cebinize yapıştırın ve Mi Band’tan koşmaya başlayın. Rotanızı izlemek için telefonunuzun GPS’ine bağlanır ve koşunuz tamamlandıktan sonra hızınızı, ortalama kalp atış hızınızı, adımınızı ve kadansınızı ve ayrık zamanlarınızı istatistiklerle birlikte uygulamada görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca, masanızda çok uzun süredir hareket etmeniz için hatırlatıcılar ve kalp atış hızınız normalden yüksek olduğunda uyarılar da (egzersizimden sonra bile testim sırasında bu uyarıyı almadım).

Koşu bandı, bisiklete binme, yürüyüş, ağırlıklar ve Mi Band 4’ün 5 ATM’lik su direnci sayesinde yüzme modları da var. Mi Band 4’ü adım adım koyarsak, fiyat için neler yapabileceğinden çok etkilendim.

Cihazı test Samsung Galaxy Watch Aktif 2 ve Polar Vantage V saati karşılaştırmak için Mi Band 4’ün rakamlarını oldukça doğru buldum. Çok daha doğru mesafe ve kadans okumaları ile sonuçlandığından, her zaman telefonunuzun koşu için GPS’ine bağlanmanızı tavsiye ederim. GPS verileri olmadan, Mi Band’ın tahmin etmesi gerekir, bu da daha az doğru okumalara neden olur – bu, dahili GPS bulunmayan rakip ürünler için de geçerlidir ve aslında Fitbit İyonik hariç her Fitbit’i içerir.

Sonuç olarak, antrenmanlarımı £ 199 gibi bir cihazla aynı derecede kaydetmek için £ 35 Mi Band 4’e güveniyorum. Fitbit Versa 2Xiaomi’nin karşı konulmaz fiyatlandırmasını destekliyor.

Xiaomi Mi Band 4 Mi Fit uygulaması ve bildirimler – Mi Fit uygulamasının bazı sınırlamaları vardır

Mi Band 4’ün bir dezavantajı, en iyi zamanlarda sezgisel olan Mi Mi uygulamasıdır. Google Fit, Samsung Health veya Fitbit uygulaması gibi Mi Bandından veri toplar ve farklı bölümlerde görüntüler.

Bunu metriklerinize çok temel bir genel bakış olarak düşünün. Tarihi antrenmanları ve yürüyüşleri görmek için detaya inebilirsiniz, ancak onları nasıl bulacağınız açık değildir – ve neyin etkileşimli ve neyin olmadığı açık değildir. Takip ettiğiniz tüm istatistikleri bulmak gerçekten biraz deneme yanılmadır.

Nihayetinde bulunduğunuz istatistikleri bulduğunuzda, okumalar yararlı olabilir ve bir antrenmanın çeşitli ölçümlerini ayrıntılandırabilir.

Bir fitness takipçisinin tüm noktası sağlık verilerinizi görebildiğinde, Mi Fit uygulaması biraz sinir bozucu olabilir. Bununla birlikte, adımlarınızı ve egzersizlerinizi nispeten rahat bir gözlemciyseniz, bir sorununuz olmamalıdır.

Mi Fit, verileri paylaşmak ve görüntülemek için Google Fit’e bağlanabilmek içindir, ancak testte bunun düzgün çalışmasını sağlayamadım.

Neyse ki, farklı saat yüzlerini seçmek kolaydır ve aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey vardır. Ancak, hepsi bir inçten daha geniş bir ekranda çok şey ifade ediyor.

Mi Fit uygulaması bilinçsizdir, ancak bol miktarda bilgi sunar

Mi Band 4’ün yapamayacağı bir şey etkileşimli bildirimlerdir – küçük ekranda bir mesaja bir cevap yazmayı denemek istemezsiniz. Cihaz, gelen çağrıları ve kısa mesajları ve seçilen uygulama bildirimlerini (Mi Fit uygulamasında seçebilirsiniz), telefonunuzdan her ping’in bileğinize teslim edilmesini istemiyorsanız kullanışlıdır. Mi Band 4’teki titreşim motoru, boyutu için şaşırtıcı derecede iyi, ancak oldukça basit bir vızıltı.

Ayrıca Mi Fit uygulama ayarlarında gizlenmiş ekran seçeneğini uyandırmak için bir yükseltme var ve cihazı yatağa takıyorsanız bantta bir “rahatsız etmeyin” modu ayarlayabilirsiniz. Telefonunuzda çalanlar için bu izleme alarmlarına, kronometreye ve müzik kontrollerine ekleyin; burada ne kadar izleyici aldığınızı gerçekten takdir edebilirsiniz.

Xiaomi Mi Band 4 pil ömrü ve şarjı – Etkileyici dayanıklılık

Xiaomi 20 günlük bir pil ömründen bahsediyor; Bunu doğru ve sonra bazı buldum. İlk test günümde Mi Band’ı% 4 ila% 100 oranında şarj ettim ve bir haftalık sürekli kullanımdan sonra% 75 idi. Egzersiz yapmak için bağlı GPS modlarını kullandığınızda pil belirgin şekilde daha hızlı bitecektir.

O zaman bile, her gün egzersiz yaparsanız en az 10 gün şarj alacağınızı güvenle söyleyebilirim – ve muhtemelen çoğu zaman daha uzun sürecektir. Mi Band 4’ün 7/24 kalp atış hızı izlemesi de pili öldürüyor gibi görünmüyor, bu harika.

Hafif bir sıkıntı – ancak Mi Band 4’e özel olmayan – tescilli USB şarj yuvasıdır. £ 500 spor saati bile genellikle ürüne özel bir şarj cihazı ile birlikte gelir, ancak kaybederseniz herhangi bir fiyat noktasında sinir bozucu olur.

Kutuya dahil özel şarj cihazı

Xiaomi Mi Band 4’ü satın almalı mıyım?

Bir fitness takipçisinin size herhangi bir şekilde fayda sağlayıp sağlamayacağını görmek, ancak bankayı kırmak istemiyorsanız, Xiaomi Mi Band 4 beyinsizdir. £ 35 için, izleyicilerin fiyatının üç veya dört katına mal olan aynı özelliklerin çoğunu elde edersiniz – ve aşırı ucuz hissetmeyen bir üründe.

Mi Band 4, daha pahalı bir Fitbit için çatallanmak istemiyorsanız iyi bir seçenektir ve telefonunuzu yanınıza almaktan mutluluk duyduğunuz sürece, koşu koşuları için sıradan koşuculara bile tavsiye ederim. bağlı GPS kullanmak için.

Tek dezavantajı biraz sinir bozucu Mi Fit uygulaması ve Google Fit uygulamasıyla senkronizasyonun testimde işe yaramadığı gerçeği.

Genel olarak, Mi Band 4’ün renkli ekranı, bağlı GPS, suya dayanıklılık, kalp atış hızı sensörü ve mükemmel pil ömrü, onu şu anda mevcut olan en ucuz aktivite izleyici yapıyor.

Diğer sitelerin aksine, incelediğimiz her ürünü iyice test ediyoruz. Özellikleri doğru bir şekilde karşılaştırmak için endüstri standardı testleri kullanıyoruz. Size her zaman ne bulduğumuzu söyleyeceğiz. Bir ürünü incelemek için hiçbir zaman para kabul etmiyoruz.
Ne düşündüğünüzü bize söyleyin – e-postalarınızı Editör’e gönderin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir