Microsoft Surface Duo İncelemesi

Microsoft Surface Duo uygulamalı incelemesi: Son olarak bir Surface telefonu

“Surface Duo, Microsoft’u akıllı telefonlara geri getiriyor ve ben de buna hazırım.”

  • Harika çift ekran tasarımı
  • Şık, zarif görünüm
  • Hızlı Qualcomm işlemci
  • ağır
  • 2020 sonuna kadar serbest bırakılmayacak

Windows Phone’u hatırlıyor musunuz? Evet, kesinlikle. Zaten dövülmüş bir pazara yetişmek için pahalı bir çaba, Windows Phone bir flop oldu. Ve onları yenemezseniz, onlara katılın – bu yüzden Microsoft, ölmekte olduğunuz katlanabilir telefona benzeyen çift ekranlı, Android destekli bir telefon olan Surface Duo’yu yeni duyurdu.

Microsoft, New York’taki yıllık Surface October 2019 donanım etkinliği sırasında, gazetecilerin yeni ürünler – Surface Tomurcukları – ve yeni Surface Pro 7 ve Surface dahil olmak üzere mevcut dizüstü bilgisayar hatlarındaki güncellemeleri görmesi için cihazı göstererek dünyayı şaşırttı Pro X. Microsoft’un Surface Neo ile birlikte teslim ettiği çift ekranlı bir PC’nin geldiğine dair söylentiler bile duyduk. (Heck, Microsoft’un Surface etkinliğinde duyurduğu her şeyi toplayın.)

Kimse yeni bir Microsoft telefonu olabileceğini düşünmemişti. Yine de işte burada.

Surface Duo, sadece 4.8 milimetre kalınlığında cilalı bir metal kaymanın arkasına gizlenmiş 360 derecelik bir menteşe ile birleştirilen iki 5.6 inçlik bir gövdedir. Bir ses düğmesi ve bir güç düğmesi, cihazın sol tarafında oturan ince şeritler dışında, Duo, kesiciler, çarpmalar veya gözden geçirenlere ve müşterilere uyum sağlayan diğer modüller tarafından gölgelenmiyor. Yeni iPhone 11 Pro’nun arkasındaki çoklu kamera kamburluğu? Burada böyle bir şey yok.

Duo ile biraz zaman geçirdim, katlayıp açtım. Eylem zahmetsizdi.

Duo ile biraz zaman geçirdim, katlayıp açtım. Eylem zahmetsizdi. İkili, Samsung’un Galaxy Fold gibi iri. Bu beklenen bir şey. Bu cihazlar bir arada iki telefon, bu yüzden ekstra ağırlık var. Bununla birlikte, el değmemiş veya ağırlaşmayacak kadar ağır değildi.

Prototip, silikon devinin en yeni akıllı telefon yongası Qualcomm’un Snapdragon 855 tarafından desteklendi, ancak Microsoft bu ürünleri gelecek yıl 2020 tatil sezonu için piyasaya sürmeden önce bir donanım çarpması bekleyebilirsiniz. Hücresel dünyadaki tüm öfke olan yeni nesil ağ 5G’den bahsedilmedi. Bu, Microsoft’un onu paketlemeyeceği veya bir modelle satmayacağı anlamına gelmez, ancak bir şekilde bahsetmediler ve 5G ile ilgili soruları cevaplamayı reddetti.

Microsoft,

Yazılım, kullanmama izin verilen model üzerinde çalışmıyordu, ancak bir Microsoft temsilcisi cihazın bazı gücünü gösterdi ve etkileyici. Çoğu zaman, farkında olmadan bile tek bir ekranımız olduğu gerçeğiyle geri tutuluruz. Outlook’u düşünün. Bir toplantı yapıp yapamayacağımı veya randevunun saatini onaylayıp onaylayamadığımı kontrol etmek için takvim ve posta arasında gidip gelmediğim bir gün geçmiyor. Surface Neo’nun bir ekranda bir takvim, diğerinde bir posta açtığını gördüm ve bunu daha önce kimsenin yapmadığı yüzünden şaşırdım. Neden tüm dizüstü bilgisayarlarımız çift ekranlı değil?

Bir uygulamayı her iki ekrana açmak için, menteşeye sürüklemeniz yeterlidir. Bazı uygulamalar doğal olarak mantıklı bir şekilde genişler – solda e-posta gelen kutusu, sağda okuduğunuz mesaj. Diğerleri, geliştiricilerin Microsoft’un cihazla destek sağlamak için Google ile birlikte yayınladığı yeni API’ları kullanmasını gerektirecektir. Fakat güç açıktır. Flipboard uygulamasının sayfaları ekranlar arasında çevirmesini hayal edin. Kindle uygulamasını bir kitap olarak hayal edin. Bir Excel grafiğini bir Word belgesine sürükleyip bıraktığınızı hayal edin – tamam, muhtemelen bunu telefonunuzda yapmazsınız, ancak abilir.

Bu bir Windows telefonu olsa da, bir Windows Phone değildir. Microsoft, Android’in bir sürümünü Surface Duo’ya getirmek için Google ile ortaklık kuruyor. Bu, birçok soruyu ortaya çıkaran ilginç ve beklenmedik bir işbirliği ve Microsoft’un paylaşacak çok az ayrıntısı var. Test ettiğim birimdeki yazılımın işlevsel olmadığı göz önüne alındığında, bu fikrin hala ilk aşamalarında olduğu açıktır.

Surface Duo şu anda bir prototip, geleceğin nasıl görünebileceğinin bir göstergesidir. Ancak bu cezbedicidir ve “katlanabilir telefon” konseptini ilgi çekici şekillerde ortaya çıkarır. Yazılım ve donanımın evliliği, böyle bir cihazı parlatan şeydir ve Microsoft’un mükemmel olduğu yer burasıdır.

Windows Phone 2020? Evet, kulağa hoş geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir