Kwikset Halo Wi-Fi akıllı kilit incelemesi

Akıllı kilitler son birkaç yıldır popülerlik kazanıyor, çünkü bunlar evinize bazı akıllılar eklemenin basit ve etkili bir yoludur. Evinize kimin girip çıkabileceğini seçmenizi kolaylaştırır ve bu insanların ne zaman gelip gidebileceğine dikkat etmenize yardımcı olur. Kwikset Halo, tanınmış kilit şirketinden en son akıllı kilittir ve çekici bir seçim haline getiren bir dizi özellik sunar.

Hem çağdaş hem de geleneksel tasarımda mevcut olan bu cihaz, eski modellerin eklenti dongle’ından daha uygun olan doğrudan ev Wi-Fi ağınıza bağlanır. Kilidi yeniden açmanızı sağlayan Kwikset SmartKey sistemini de içerir, böylece hangi anahtarların kilidi açacağını değiştirebilirsiniz. Yapması kolay: Sadece eski anahtarı takın, 90 derece çevirin, metal anahtar anahtarını anahtarın üzerindeki küçük deliğe yerleştirin, eski anahtarı çekin, yenisini takın ve başlangıç ​​pozisyonuna geri çevirin. Ve bingo, yeni anahtar kapıyı açacak ve eski anahtar açmayacak. Bu, kilidi değiştirmeden sanal anahtarların yanı sıra fiziksel anahtarla kimin erişebileceğini kontrol etmek istediğiniz kiralamalar için büyük bir artıdır. Ancak, Kwikset uygulamasına iki faktörlü kimlik doğrulama ekleyene kadar, Halo en iyi akıllı kilitler listemizin dışında kalacak.

Kwikset Halo tasarımı: Akıllı sadelik

Bu kilidin çağdaş versiyonunu, aydınlatmalı dokunmatik panel tuş takımı ile çekici, temiz, açısal bir tasarıma sahip Venedik Bronz kaplamasıyla test ettik. Kilit ayrıca Saten Nikel, Parlak Krom ve Demir Siyah kaplamalarda da mevcuttur. Geleneksel tasarım, daha süslü bir kapıda çekici görünecek arkadan aydınlatmalı düğmelerle daha yuvarlaktır. Yalnızca Saten Nikel veya Venedik Bronz renginde mevcuttur.

(İmaj kredisi: Tom’s Guide)

Her iki tasarım da iki ana bölümden oluşur: ön tuş takımı ve kilit ve kapının arkasına oturan arka mekanizma. Mevcut bir tek silindirli sürgü kilidini (biri dışta tek bir anahtar deliği olan) değiştirmek için tasarlanmıştır, ancak gerekirse tam bir sürgü mekanizması ile birlikte gelirler, böylece gerekirse yeni bir kapıya monte edilebilirler. Her iki parça da, şimdiye kadarki en iyi seçimimiz olan Ağustos Smart Lock Pro’dan önemli ölçüde daha büyük, kapının arkasında daha fazla yer kaplıyor ve biraz daha dikkat çekici görünüyor.

(İmaj kredisi: Tom’s Guide)

Touchpad’in bazen etkinleştirilmesinin biraz zor olduğunu gördük. Dört adet AA pilin pil ömrünü uzatmak için, kullanılmadığı zaman ekran kararır ve etkinleştirmek için dokunmanız gerekir. Sıklıkla bir dokunuş fark etmedi: Hile, dokunmatik ekranın etrafındaki metal çerçeveye bir parmakla dokunmak ve ekrana başka bir parmakla dokunmak olduğunu, muhtemelen bir parmak dokunuşu ile rastgele arasında karar veren mekanizmayı bulduk. rüzgar üflemeli enkaz parçası biraz fazla telaşlı. Kodu girmeden önce iki rastgele basamağa dokunmanızı isteyen SecureScreen ayarını etkinleştirirseniz bu durum daha da kötüleşir.

Kwikset Halo kurulumu: Basit, ama her şeyi yap

Kwikset Halo’nun kurulumu oldukça basit bir kilit olduğunu gördük. Kilidi çalıştırmak için dört AA pil ve iki anahtar da dahil olmak üzere gerekli tüm parçalarla birlikte gelir: Tek ihtiyacınız olan bir tornavida.

(İmaj kredisi: Kwikset)

Kilidin önünü ve arkasını değiştiren bu tür kilitlerle, genellikle kapıyı cıvatalayan mandal mekanizması da dahil olmak üzere tüm mekanizmayı değiştirmek en iyisidir. Bunun nedeni, farklı kilit üreticilerinin iş mili için farklı uyumsuz şekiller kullanmasıdır (kapıdan geçen ve mandalı hareket ettirmek için dönen metal parçası). Değiştirdiğim manuel kilit bir Kwikset olmasına rağmen, tüm mandal mekanizmasını çıkarmak ve değiştirmek zorunda kaldım.

Bunu yapmak çok zor değil ve uygulamada bulunan PDF kılavuzu sizi işlem boyunca yönlendiriyor, ancak kapının arkasına oturan ve yeni bir mandal gerektirmeyen Ağustos Akıllı Kilidinden kesinlikle daha fazla yer alıyor mekanizması.

Kwikset Halo uygulaması ve özellikleri

Kwikset uygulaması ( iOS ve Android) Ağustos uygulamasının bazı lehçe yoksun, temiz tasarlanmış, kullanımı kolay bir uygulama. Kilitlerin durumunu kolayca kontrol etmenize, kod atamanıza ve kullanıcı eklemenize olanak tanır ve fiziksel bir anahtar kullanılsa bile kilit kullanıldığında sizi uyarır. Uygulama ayrıca iki faktörlü kimlik doğrulamasına sahiptir, bu nedenle uygulamayı ilk kurduğunuzda veya şifrenizi değiştirdiğinizde size SMS veya e-posta yoluyla bir onay kodu gönderir.

(İmaj kredisi: Kwikset)

Bu kilidin önündeki tuş takımı, ziyaretçilere fiziksel bir anahtar vermek zorunda olmadığınız anlamına gelir: Bunun yerine, onlara dört basamaklı bir kilit açma kodu atayabilirsiniz. Bir seferde 250 adede kadar kod kullanılabilir ve bunlar sınırsız veya zaman kısıtlamalı kullanım için ayarlanabilir. Örneğin, sadece öğlen ve 13:00 arasında çalışan bir kod ayarlayabilirsiniz. bir köpek yürüteç veya teslimat kişi için.

Ayrıca, tuş takımına bakarak kişilerin kombinasyonu tahmin etmesini önlemeye yardımcı olan SecureScreen adlı bir seçenek de vardır. Bu etkinleştirildiğinde, kullanıcı anahtar kodunu girmeden önce kullanıcının ekranda iki yanan rakama rastgele dokunması gerekir, böylece ekranda görünür bir desen olmaz. Ancak bu sıradan bir kullanıcı için özellikle açık değildir; ekran açıklaması veya kılavuzu yoktur.

Kwikset Halo akıllı ev entegrasyonu

Kwikset Halo’nun iyi bir ev entegrasyonu var: Amazon’un Alexa ve Google Home ile çalışır. Bu sistemlerin her ikisi de kilidi ayarlamak veya durumunu kontrol etmek için bir sesli komut kullanmanızı sağlar. Apple’ın akıllı ev sistemi HomeKit için destek yok, bu yüzden iPhone kullanıcıları için tek seçenek Kwikset uygulaması olacak.

Sonuç olarak

Kwikset Halo mevcut bir kilidi yükseltmek için çekici bir seçenektir: kurulumu oldukça kolaydır, kullanımı kolay bir uygulamaya sahiptir ve çoğu akıllı ev sistemiyle çalışır. Ayrıca, yerleşik Wi-Fi’ye sahiptir, bu yüzden kablosuz bir köprü ile kullanmanıza gerek yoktur. Ancak, en iyi akıllı kilit olan August Smart Lock Pro’dan daha hantaldır ve genellikle tüm mandal mekanizmasını değiştirmeniz gerektiğinden kurulumu daha uzun sürer. Ağustos hala en iyi akıllı kilidimiz olsa da – ve bu yıl daha sonra güncellenen modeli denemek için sabırsızlanıyoruz – Kwikset Halo, bir tuş takımı ve yeniden satın alınabilir bir kilidin sunduğu esnekliği isteyenler için iyi bir seçim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir