HTC Konsept Kulaklık

HTC, üç yeni Vive Cosmos VR kulaklık duyurdu, ancak eski akıllı telefon devi de artırılmış gerçekliğin geleceğine bakıyor.

Firma, Project Proton girişimi kapsamında yeni Vive karma gerçeklik kulaklıkları hakkındaki ayrıntıları paylaştı.

Perşembe günü firma tarafından paylaşılan konsept görüntülerde, Project Proton kulaklık seti VR meslektaşlarından biraz daha fazla güneş gözlüğü veya kayak maskesi gibi görünüyor. Üretimden oldukça uzak görünen konsept kulaklıklar, iptal edilen MWC şovunda açıklanacak şekilde planlanmış olabilir.

İlgili: En iyi VR kulaklık 2020

Peki ne biliyoruz? Yerleşik işleme ve güç sunan daha büyük bir hepsi bir arada kulaklık (aşağıda) var. Cihazın bir akıllı telefona bağlanacak daha şık bir hepsi bir arada sürümü var (yukarıda). İkisi de beynin yanına bir anten yerleştirmenin ihtiyatlı olmasından dolayı yerleşik 5G’ye sahip olmayacak, ancak ikincisi, eşlik eden telefonun 5G bağlantısından yararlanabilecek.

HTC, yaptığı açıklamada (Engadget aracılığıyla) şunları söyledi: “Project Proton, ürün üzerinde çalışmaya devam ederken topluluktan geri bildirim almayı umduğumuz, HTC Vive’ın gelecekteki XR gözlük tarzı bir cihazının bir prototipidir.”

Bu, bugün açıklanan Cosmos XR kulaklığın gelecekteki bir versiyonu olabilir gibi görünüyor. Bu cihazların her ikisi de deneyimleri güçlendirmek için düz geçişli video kullanırken Magic Leap ve Microsoft HoloLens kulaklıklar şeffaf koruyucu lenslere güveniyor.

Bugün erken saatlerde Cosmos XR’nin piyasaya sürülmesiyle ilgili rapor verirken, kendi Jade King’imiz geçiş teknolojisinin önemine dikkat çekti.

Şöyle yazdılar: “Bu tür bir geçiş, sanal nesnelerin, ön paneldeki yüksek kaliteli kameraların ikilisi sayesinde gerçek dünyaya uygulanabileceği anlamına geliyor. HTC bunun hem evde hem de işyerinde bazı ilginç uygulamalara yol açmasını umuyor. İş arkadaşlarınızla tıkalı bir ofis alanı yerine sanal gerçeklikle buluştuğunuzu düşünün. ”

HTC’nin çalışan bir prototipi olduğunu söylemesine rağmen, Proton Cihazları için bugün açıklanan fiyat, çıkış tarihi veya son form faktörü hakkında bir ipucu yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir