Google 600 Android Uygulamasını Yasaklıyor

Google, “yıkıcı uygulamalar” nedeniyle 600’den fazla Android uygulamasının Play Store’dan kaldırıldığını duyurdu.

Perşembe günkü bir blog yazısında, şirket, uygulamanın içinde veya dışında, reklamları beklenmedik, istilacı veya kötü amaçlı yollarla görüntüleyen uygulamalarda bir kelepçe açıkladı. Google, bu reklamların uygulamaların veya cihazın kullanılabilirliğini olumsuz etkilediğini ve bunlara müdahale ettiğini söylüyor.

“Uygulama içinde ortaya çıkabilseler de, yükselişte gördüğümüz rahatsız edici reklamların bir biçimi, bağlam dışı reklamlar olarak adlandırdığımız bir şeydir; uygulamasında “diyor Google.

Şirket, uygulama dışı uygulamaların, telefon görüşmesi yapma, telefon kilidini açma veya adım adım navigasyon uygulamalarını kullanma gibi normal etkinliklerden sık sık rahatsız olan kullanıcılarla yanlışlıkla reklam tıklamalarına neden olabileceğini söylüyor.

Google, bu uygulamayı mobil reklam sahtekarlığı olarak değerlendirmektedir, çünkü gerçek reklamverenlerin reklam harcamalarını boşa harcıyor. Uygulamalar yalnızca Play Store’dan değil, Google AdMob ve Google AdManager gibi reklam platformlarından da yasaklandı.

Şirket şu anda herhangi bir uygulamayı veya geliştiriciyi adlandırmıyor veya şekillendirmiyor, ancak yıkıcı uygulamayı tespit etmenin daha iyi hale geldiğini söylüyor.

Blog yayınında, reklam trafiği kalitesinin üst düzey ürün yöneticisi Per Bjorke şunları ekledi: “Son zamanlarda, uygulamaların bağlam dışı reklamlar gösterdiğini tespit etmek için duyurduğumuz zorlamaya yol açan yenilikçi bir makine öğrenimi tabanlı yaklaşım geliştirdik bugün.

“İlerledikçe, rahatsız edici reklamlar da dahil olmak üzere geçersiz trafik oluşturabilecek yeni tehditleri tespit etmek ve önlemek, kullanıcıların ve reklamverenlerin, platform ve ekosistem politikalarımızı uyarlamak ve geliştirmek için daha fazla yol bulmak için yeni teknolojilere yatırım yapmaya devam edeceğiz. kötü davranışlardan korunuyor. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir