Espresso Makinesi Nasıl Seçilir

Bir espresso makinesinin mülkiyeti, dünyadaki kahve meraklılarına ihtiyaç duyulan mutfak eşyaları listesinde yüksektir. Talep üzerine kafe kalitesinde (veya daha iyi) espresso kahveye sahip olma ihtimali, sıradan kahve içenlere bile cezbedicidir.

Bununla birlikte, espresso makinelerinin dünyası, farklı işlevler ve seçenekler, manuel veya otomatik ve aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli malzemelerle geniş ve çeşitlidir; bu, stres giderici bir durumu kolaylaştırmak için amaçlananı, kaygı uyandıran bir duruma dönüştürebilir. Ancak, bazı önemli işaretçiler ve sadece biraz azim göz önünde bulundurularak, kimsenin espresso makinesini ihtiyaçlarına göre bulamamasının bir nedeni olmamalıdır.

Manuel Makineler

Espresso ihtiyaçları konusunda çok titiz bir kişi iseniz, manuel bir makineye yatırım yapmayı düşünebilirsiniz. Bunlar, en yüksek miktarda kişiselleştirme ve ayarlama sunarken, etkin bir şekilde çalışabilmek için en yüksek beceriyi gerektirir.

El ile kahve yapma ekipmanı ince zeminler kullanır, bu nedenle tam fasulye kullanmayı tercih ederseniz, kendi otomatik öğütücüsü olan bir makineye yatırım yapmaya değip değmeyeceğini düşünmek isteyebilirsiniz, burada espresso podlarına izin verilmez. Manuel makinelerle ilgili bir dezavantaj, daha pahalı tarafta olma eğiliminde olmaları, ancak genellikle çok şık olmaları ve çoğunlukla mekanik parçalara sahip olmaları nedeniyle uzun ömürlü olmaları için üretilmiştir.

Otomatik Makineler

Otomatik kahve yapma ekipmanı, buharla çalışandan süper otomatikliğe kadar çeşitli türlerde gelir. Birincisi, uzmanlar tarafından bir fedakarlık ve espresso adı altında değersiz bir ürün olarak kabul edilir.

Bu makineler daha düşük bir bütçeyle çalışan veya sadece üstün bir makinenin yatırımına bağlı olmayanlar için caziptir ve maalesef takas, düşük kaliteli bir demlemedir. Bununla birlikte, kahveniz hızlı ve çok az çabayla yapılabilir.

Bundan sonraki adım, bir başka kolaylık kralı olan kapsül espresso makinesidir. Kapsül makinesi, forte’yu, makinenin içine yerleştirildiğinde, bir düğmeye dokunarak, hızlı bir şekilde kalın bir krema ile lezzetli bir espresso haline dönüştürülen kapsüllerin içine öğütülmüş kaliteli kahve sağlamada bulur.

Makine demleme işlemini tamamladığında, sadece kapsülü atar ve ekli su deposunu bir sonraki kullanıma hazır olarak gereken seviyeye kadar doldurursunuz. Bu tür bir makinenin dezavantajı, bazı modellerde demleme seçeneklerinin olmamasıdır.

En yaygın makine tipi yarı otomatiktir. Bu makineler, öğütme inceliğinizi ayarlama ve espresso’nuzun nasıl çıkmasını istediğinizi deneyme gibi manuel makinenin bazı öğelerine sahiptir.

Bu da mükemmelleştirmek için bir miktar beceri gerektirir, ancak meraklı için bu çabanın değerine dair bir soru yoktur. Yarı otomatik makineler, kullanımı kolay ve iyi bir espresso makinesinin önemli bir bileşeni olan suyun sıcaklığını etkili bir şekilde düzenleyen elektrikli bir su pompası ile birlikte gelir.

Tercih edilen hepsi bir arada espresso makinesi süper otomatik. Bu son derece sofistike ekipman parçaları, ödün vermeksizin kahve yapma zahmetini ortadan kaldırır. Rakip otomatik makinelerin sunduğu kadar çok seçenek olmasa da, çoğu tüketiciyi memnun etmek için süper otomatik olarak yeterli seçenek kalıyor.

Makinenin fasulyeleri taze öğütmesi, suyu ısıtması ve doğru hacmi dağıtması, kalın bir krem ​​oluşturması ve hatta sütünüzü bir latte veya cappuccino gibi içecekler için köpürtmesinin rahatlığı, bu makineyi popüler bir seçim haline getirir. Sadece birkaç dakika içinde bunların hepsi bardağınızda, zevk almaya hazır olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir