Google Pixel 4a

2019’da amiral gemisi olan akıllı telefonların sayısını kaybettik, ancak yılın en sevdiğimiz telefonlarından biri aslında bir orta koruyucuydu. Google Pixel 3a bizi çok etkiledi, çünkü Pixel 3’ün olağanüstü kamerasını çok daha uygun bir fiyata sunuyor.

Pixel 4a sızıntıları artık düzenli olarak artmaya başladı, bu yüzden telefondan ne beklediğimizi (ve görmek istediklerimizin bir kısmını) okuyun.

Pixel 4a çıkış tarihi

Google’ın Mayıs 2020’de Pixel 4a’yı serbest bırakmasını bekliyoruz. Bunun nedeni, akıllı telefon üreticilerinin çoğunun 12 aylık bir yenileme döngüsünde çalışması ve Pixel 3a ve 3a XL’nin Mayıs 2019’da çıkmasıydı.

Bununla birlikte, bazı söylentiler, söylenti Pixel 4a XL’nin piyasaya sürülmesine atıldı. Popüler YouTuber Dave Lee, Pixel 4a’nın yalnızca bir boyut seçeneğinde kullanılabileceğini iddia etti: standart. Ancak, buna ikna olmaktan çok uzaktayız.

Google Pixel 3a ön düz el tipi

Pixel 4a fiyatı

Pixel 3a, Google için kaçak bir başarıydı. 399 £ RRP ile piyasaya sürüldü, Pixel 3a XL’nin fiyatı 469 £ idi – Pixel 3 (739 £) ve Pixel 3 XL’nin (869 £) kabaca yarısı kadar iyi satılmadı.

Pixel 3a serisinin lansmanından sadece üç ay sonra 25 Temmuz’da gerçekleşen ikinci çeyrekte yapılan kazanç çağrısında Google, 3a ve 3a XL’nin yıllık satışlarını iki kattan fazla artırdığını açıkladı. Doubled. Sadece üç ayda.

Ve Pixel 4a’da da çok şey sürecek gibi görünüyor. Google Pixel 4 ve Google Pixel 4 XL, açıkça söylemek gerekirse, büyük hayal kırıklığı yarattı ve Alfabenin Q4 2019 kazanç çağrısı sırasında yapılan yorumlar, Pixel 4 serisinin Pixel 3 serisinden bile daha az popüler olabileceğini ima etti.

Tüm bunlar, Pixel 4a geldiğinde, Pixel markasını tekrar kurtarmak için baskı altında olabileceği anlamına gelebilir.

Bu nedenle, Pixel 4a serisinin Pixel 3a serisinden daha düşük bir maliyete sahip olması pek olası olmasa da, Google’ın fiyatları artırmaya çok fazla risk taşıyacağını düşünmüyoruz.

Google piksel 4a

Resim Kredisi: @ OnLeaks / 91Mobiles

Pixel 4a kamera

Yukarıda belirtildiği gibi, Pixel 3a ile ilgili en iyi şey, amiral gemisi Pixel 3 ile hemen hemen aynı kamera kurulumunu kullanmasıdır. Ancak, bu sefer durum böyle olmayabilir.

Pixel 4 ve 4 XL, birden fazla arka kamera sensörüne sahip ilk Pixel telefonlardır ve Google’ın orta seviye 4a’yı böyle bir üst seviye ve muhtemelen pahalı hale getirmesinin gerçekten mümkün olup olmadığını bilmiyoruz. – kamera kurulumu da.

@OnLeaks tarafından Aralık sonunda oluşturulan bir render, Pixel 4a’nın Pixel 4’te görülen çoklu sensör kurulumunu benimsemek yerine tek bir arka kameraya sahip olacağını gösteriyor.

Ama çok cesaret kırılmayın. Bu daha mütevazı kamera konfigürasyonu hala rekabetin çoğunu içebilir. Sonuçta, Google’ın kameralarını bu kadar etkileyici kılan şeylerin çoğu gerçek donanımdan ziyade işlemede.

o meli Pixel 4a’nın Pixel 4’te çok belirgin olan bölmeli tıknaz kare kamera modülünü kaçıracağı anlamına da geliyor.

XDA Geliştiricileri Google Kamera 7.3 güncellemesinde “pixel_20_mid_range” ifadesinden bahseden kodu keşfetti ve Pixel 4a’nın kullanıcılara film ve TV şovları için geleneksel standart olan 24 fps’de video çekme seçeneği sunmasını önerdi.

Google Pixel 3a kamera açılı makro

Pixel 4a Özellikleri

Ocak ayında, XDA Geliştiricileri Android Açık Kaynak Projesi’nde üç kod kodunu keşfetti: Sunfish, Redfin ve Bramble. Bunların Pixel 4a serisindeki farklı modellere atıfta bulunduğu düşünülüyor ve temel aldıkları SoC platformlarıyla birlikte listeleniyorlar.

Sunfish, orta menzilli Snapdragon 730’u çalıştırırken, Redfin ve Bramble’ın Qualcomm’un entegre 5G modeme sahip ilk orta menzilli işlemcisi olan Snapdragon 765’i kullanacağı bildiriliyor.

Başka bir deyişle, 4G Pixel 4a ve 5G Pixel 4a alabiliriz.

Mobiller, Pixel 4a’nın ekranın sağ üst köşesinde arkaya monte edilmiş bir parmak izi tarayıcısı ve delikli selfie kamera ile donatılacağını bildirdi.

Bu iki iddia, Pixel 4a’nın Pixel 4’ün başlık özelliklerinden iki tanesini daha benimsemediğini gösteriyor: Yüz Tanıma Kilidi ve Proje Soli.

Yukarıdaki tüm söylentilere dayanarak, Concept Creator olarak bilinen bir dijital sanatçı, Hollanda teknoloji sitesi LetsGoDigital için bir dizi render oluşturdu. Aslında resim biçimindeki söylentiler ve bize Pixel 4a’nın nasıl görünebileceği hakkında iyi bir fikir veriyorlar.

piksel 4a render

Ahizenin siyah, beyaz, turuncu, mor ve mavi gibi farklı renklerde nasıl görünebileceğini gösteren bir video da var. Bu sayfayı bu sayfanın altına yerleştirdik.

Açıkçası dünyayı orta menzilli bir akıllı telefonda istemek gerçekçi değil, ancak Google’ın Pixel 4a ile ele almasını istediğimiz birkaç potansiyel iyileştirme alanı var.

Her şeyden önce, daha fazla seçenek veya en azından bir microSD kart yuvası eklemek istiyoruz. Pixel 3a ve Pixel 3a XL, 64GB dahili depolama ile birlikte gelir ve bunu genişletme seçeneği yoktur. Bu 4a ile değişmiş olsaydı harika olurdu.

Ayrıca, daha fazla rahatlık için kablosuz şarjın gelişini ve bir tür su yalıtımı görmek isteriz.

Bununla birlikte, bunların ötesinde, Google’ın hemen hemen aynı formüle yapıştığını görmek harika olurdu. Önümüzdeki haftalar ve aylar boyunca daha fazla Pixel 4a sızıntısı oluşacak ve bu sayfayı en büyük haberlerle güncellemeye devam edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir