Amazon’un Ring Alarm incelemesi

Amazon’un yeni Zil Alarmı, geleneksel ev güvenlik sistemini, çalışma şeklini kökten değiştirmeden her iki dünyanın da en iyisini, sadece çalışan bir DIY dostu kablosuz alarm düzenlemesiyle birleştirerek akıllılaştırır.

Temmuz 2018’de ABD’de piyasaya sürülen Zil Alarmı ürün serisinden bu yana İngiltere’de 16 aylık bir bekleme oldu, ancak buna değdi.

Zil Alarmı, akıllı bir alarm sistemine “kırılmazsa” yaklaşımını kullanır. Geleneksel bir alarm sistemi alın, kablosuz hale getirin ve çok fazla yapmaya çalışmadan ve aşırı karmaşık hale getirmeden içine biraz akıllı enjekte edin.

Sistem, bir kontak sensörü, bir hareket dedektörü, bir tuş takımı, bir menzil genişletici ve baz istasyonuna sahip, ev wifi’nize bağlanan ve çok yüksek sesli siren içeren bir kit içinde geliyor. Başlamanız yeterli, ancak birden fazla giriş kapınız veya zemin kat pencereniz varsa, muhtemelen en az bir tane daha kontak sensörüne veya hareket dedektörüne ihtiyacınız olacaktır.

Kurulum

halka alarm incelemesi
Kontak ve hareket sensörlerini takmak, vidaları, birlikte verilen köpük sabitleme bağlantılarını veya kişisel favorim Komut şeritlerini kullanan bir doddle idi. Fotoğraf: Samuel Gibbs / The Guardian

Zil Alarmı, kiralama dostu hale getiren DIY, kablosuz bir çözümdür. İsterseniz her şeyi yerine vidalayabilir veya yaptığım gibi, çeşitli parçaları köpük sabitleyicilerle yerine yapıştırabilirsiniz.

Kurulum şaşırtıcı derecede basit ve kolaydı. Tüm süreç boyunca sizi yönlendiren bir Ring hesabına ve akıllı telefonunuzdaki uygulamasına ihtiyacınız olacak. Baz istasyonunu güce bağlayın ve ethernet veya wifi üzerinden ev ağınıza bağlayın.

O zaman, basitçe pil sekmelerini çeşitli bitlerden teker teker çıkarma ve nereye koyacağınızı seçme işlemidir. Her şey nereye gitmek istediğinizi biliyorsanız, yaklaşık 15 dakika içinde yapılabilir.

Sistem, baz istasyonundan 76 metreye kadar ulaşan çeşitli bileşenlere bağlanmak için wifi değil Z-Wave kablosuz protokolünü kullanır. Kit içinde bir menzil genişletici bulunur, ancak her cihaz kendi menzil genişleticisi olarak çalışır, bu yüzden gerçekten büyük bir evde yaşamıyorsanız veya kalın duvarlara ve engellere sahip değilseniz, muhtemelen buna ihtiyacınız olmayacaktır.

Temas ve hareket sensörlerindeki kullanıcı tarafından değiştirilebilen 3V lityum piller yaklaşık üç yıl, tuş takımındaki şarj edilebilir pil ise altı ila dokuz ay dayanır. Takılmasını istediğiniz yerde bir priz varsa, microUSB güç adaptörüne takılı kalabilir.

Kullanma

halka alarm incelemesi
Tuş takımındaki raptiyenizi delin ve diğer alarmlar gibi kullanmak için uzağa veya silahsızlandır düğmelerine basın. Fotoğraf: Samuel Gibbs / The Guardian

Tuş takımı, sistemi herhangi bir geleneksel alarm gibi devreye sokar ve devreden çıkarır. Dört basamaklı raptiyenizi yazın ve kırmızı ışığın eşlik ettiği 60 saniyelik zamanlayıcıyı ve kapıdan çıkmanız için bir oyun şovu geri sayım sesi gibi görünen “Uzakta” ​​düğmesine basın. Hem tuş takımı hem de baz istasyonu, devreye alma veya devre dışı bırakma sırasında neler olduğunu bildirmek için bir ses çıkarır ve yanıp söner.

Eve geldiğinizde, PIN’inizi delin ve giriş gecikme zamanlayıcısı bitmeden önce “Çöz” düğmesine basın. Ayrıca, kaldığınız süre için varsayılan olarak yalnızca kontak sensörlerini kullanan bir “Ev” modu da vardır. Baz istasyonundaki LED halka, alarm ayarlandığında kırmızı veya kapalı olduğunda mavi renkte yanar.

Tuş takımı microUSB üzerinden şarj edilir ve hemen hemen her yere monte edilebilir. Kolaylık sağlamak için ön kapının arkasındaki duvara yapıştırdım.

Alarm, iki aylık testimde kusursuz bir şekilde çalıştı, gerekmediğinde değil, gerektiğinde kapanıyor. Hareket sensörleri, bazıları olabileceği gibi, ışık yanıp sönmeleriyle hatalı bir şekilde tetiklenmedi. Hareket sensörü hassasiyetini evcil hayvanlar tarafından etkinleştirilmesini durdurmak için de uyarlayabilirsiniz – evim evcil hayvan içermediğinden, bunun kedi veya köpeklerle ne kadar iyi çalıştığını test edemedim.

Daha akıllı olmak

halka alarm incelemesi
Çalma uygulaması tüm ayarları, ayarları, uyarıları ve izlemeyi kolaylıkla işler. Fotoğraf: Samuel Gibbs / The Guardian

Temel, kurulumu kolay bir kablosuz alarm olarak, sistem mükemmeldir, ancak aynı zamanda çoğudan biraz daha akıllıdır.

Her şeyi Ring uygulamasından kontrol edebilirsiniz, bu da onu uzaktan devreye sokup silahsız bırakabileceğiniz anlamına gelir. Bir şey olduğunda bildirim alabilir, bir kapının açılıp kapanması gibi çeşitli sensörlerin durumlarını görebilir, çeşitli bitlerin pil seviyelerini görebilir ve LED’lerin parlaklığı veya uyarıların ses seviyesi gibi ayarları değiştirebilirsiniz.

En iyi özelliklerden biri, herkese kendi pinlerini verme yeteneğidir, yani alarmı kimin ne zaman silahlandırdığını veya silahsızlandırdığını görebilirsiniz. Bu, ekstra güvenlik için bir programda çalışacak şekilde ayarlanabilen komşular veya esnaf için kullanışlı konuk kodlarını içerir.

Alarm sistemi, sahip olabileceğiniz diğer tüm Ring ürünleriyle de entegre olabilir. Gecikme girişi veya alarm tetiklendiğinde kameraları kaydetmek, projektörleri yakmak ve diğer bitleri ayarlamak için ayarlayabilirsiniz.

Ring Protect Plus

halka alarm incelemesi
Alarm baz istasyonu, mevcut silahlı durumu (burada silahsızlanma için mavi) ve çok yüksek sesli bir sireni gösteren bir LED halka içerir. Fotoğraf: Samuel Gibbs / The Guardian

Zil Alarmı aylık abonelik olmadan gayet iyi çalışır, ancak ayda 8 £ veya yılda 80 £ Ring Protect Plus aboneliği iki ekstra ekler. Birincisi, internetiniz kapandığında etkinleşen bir 3G yedek bağlantısı, yani elektrik kesintisi olduğunda alarm hala çalışıyor.

İkincisi isteğe bağlı destekli izlemedir. Alarm çaldığında, Ring’in otomatik sistemi bir yanıt alana kadar bir kişi listesi üzerinden telefon eder.

Bir Ring Protect Plus aboneliği evinizdeki tüm Ring cihazlarıyla çalışır, bu nedenle kameralarınız varsa, 30 günlük video etkinlikleri ve anlık görüntülerin yanı sıra birkaç şey daha alırsınız.

Ring’in ABD’deki polise bağlanma şekli ve Komşular uygulamasının kullanımı ve kameraları tarafından çekilen görüntüleri kullananların kullanımı için incelemede olduğunu belirtmek gerekir. Herhangi bir akıllı cihazda olduğu gibi, kullanmanız gerekip gerekmediği, üreticiye güvenip güvenmediğinize bağlıdır – bu durumda Amazon. Alarm sistemi, kameraların çalışması için gerekli olmadığından potansiyel olarak daha az gizlilik endişesi doğurur.

Gözlemler

  • Varsayılan olarak, sensörler etkinleştirildiğinde baz istasyonundan biraz cıvıltı tetikler, yani bir kapı her açıldığında bir ton vardır – bir köşe dükkanında yaşamak gibi hissettim, bu yüzden kapattım
  • Yankı Noktası gibi bir Alexa cihazınız varsa, alarmı sesli olarak ayarlayabilirsiniz.
  • Sistemi devreye aldığınızda bunlardan birini geçici olarak devre dışı bırakmak istiyorsanız bir sensörü atlayabilirsiniz.
  • Kurma veya uyarı gecikmesini değiştirebilirsiniz
  • Siren, 30 metrede 104 desibel üretir, bu da bir kırıcıdan daha yüksek ve bir rock konserine benzer

Fiyat

Zil Alarmı başlangıç ​​kitinin fiyatı İngiltere’de 249 £ veya ABD’de 199 dolar. Ek kontak sensörleri 29 £ / 20 $, hareket sensörleri 39 £ / 30 $ ve tuş takımlarının maliyeti £ 59/50 $.

Karşılaştırma için, Yale gibi geleneksel üreticilerin akıllı alarm sistemleri en temel kitler için 150 £ ‘dan başlıyor ve gerekli sensör, siren ve tuş takımı sayısıyla hızla ölçekleniyor.

Karar

Zil Alarmı, az sayıda akıllı ev cihazının yaptığı bir şeyi yönetir: sadece akıllı olduğu için daha kötü olmayan basit, etkili bir üründür.

Günlük, basit, kaliteli görünümlü tuş takımını kullanabilir ve gününüze devam edebilirsiniz. Kurulumu kolaydır, kiralaması kolaydır, kullanımı kolaydır ve çeşitli ihtiyaçlara uyarlanabilir. Çok fazla şey yapmaya çalışmaz, sadece kendi başına iyi bir alarmdır ve iyi çalışması için tek bir Ring ürününe ihtiyaç duymaz.

Ring uygulaması da iyi tasarlanmış, duyarlı ve güvenilir bir şekilde çalışıyor – bazı daha yerleşik rakipler için söylenemeyen bir şey. İşler meydana geldiğinde uyarı alabilmek, alarmı uzaktan kontrol etmek ve bireysel sensörlerden olayları gözden geçirmek gibi akıllı bitler, konuklar veya esnaflar için benzersiz pimler üretme yeteneği de iyidir.

Her şeyde yedek bir pilin yanı sıra 3G yedekleme seçeneği de, güç kesilse bile alarmın güvenilir olduğu anlamına gelir. Yakın zamanda tatilde iken sadece akıllı kameraların kurulmasına kıyasla, Zil Alarmı sisteminin kurulu ve silahlanmış olmasıyla ilgili ekstra bir güvence hissettim.

Evinizde bulunan diğer akıllı cihazları entegre etmeye başlayın ve gerçekten karmaşık güvenlik sistemleri oluşturabilirsiniz.

Zil Alarmı kitinin ve bileşenlerinin ucuz olmadığı bir şey ucuzdur – en azından ABD’de, ABD’den çok daha pahalı olduğu İngiltere’de. Geleneksel güvenlik firmalarının rakipleri daha ucuza başlıyor, ancak bireysel sensörler ile benzer şekilde ölçekleniyor.

Kurulumu ve kullanımı kolay basit bir DIY kablosuz alarmı istiyorsanız, ancak aşırı yüklenmeden uzaktan izleyebilmeniz ve akıllı olabilmesi için Ring’in Alarmı beklemeye değer mükemmel bir seçenektir.

Artıları: kablosuz, etkili, kurulumu kolay, kiralık dostu, akıllı ama karmaşık olmayan, aynı zamanda geleneksel alarm, genişletilebilir, güvenilir, iyi uygulama, bireysel pimler, geçici pimler, diğer akıllı cihazlar ve kameralarla entegre olur

Eksileri: maliyetler rakiplerden biraz daha fazla, temas ve hareket sensörleri oldukça büyük, anahtarlık / NFC seçeneği yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir