Amazon Echo Buds incelemesi

Amazon’un bir dizi gerçek kablosuz kulaklık setine yönelik ilk denemesi, Bose aktif gürültü azaltma teknolojisi ve eller serbest Alexa ile çok doğru.

Echo Tomurcukları £ 119.99’da rakiplerinin altını çiziyor, bazıları da iki katından daha pahalı. Tasarımları geneldir: büyük, böbrek şeklinde, dışta parlak bir dokunmatik panel ve standart bir silikon kulaklık ucu.

Kulak ucu kulaklığı, vücudun geri kalan kısmının çoğu kulak dışında otururken destekler. Ancak kulakiçi kulaklıkların her biri 7.6 g ağırlığında büyük ve ağırdır, yani kulağınızla gurur duyarlar. 30 dakika sonra incinmeye başladılar.

Kulakiçi kulaklıkları gerektiğinde yerine sabitlemek için üç boyutta silikon kulaklık başlıkları ile birlikte üç boyutta kanat verilir;

Amazon Echo Buds incelemesi
Yankı Tomurcukları, dışarıdaki siyah parlak dokunmatik paneliyle oldukça genel görünüyor. Fotoğraf: Samuel Gibbs / The Guardian

Her bir dokunmatik panel, her kulaklıkta iki hareketi destekler: iki kez hafifçe vurun veya hafifçe vurun. Her kulaklık, duraklatma / oynatma, parça atlama, Alexa veya Siri / Google Assistant’ın etkinleştirilmesi, mikrofonların sesini kapatma, aktif gürültü azaltma veya şeffaflık modlarını etkinleştirme, müziği duraklatma veya durdurma seçeneklerinden birini seçerek farklı şeyler yapabilir.

Bir kulakiçi kulaklık çıkartmak müziği de duraklatır ve tekrar taktığınızda devam eder. Eksik olan tek kontrol, telefonunuzda ayarlamanız gereken ses düzeyidir.

Kontrollerin etkinleştirilmesi karışık bir çanta olabilir: bazen istendiği gibi çalışırlar; diğer noktalarda her iki hareket de birkaç kayıt olabilir. Kulağınıza yüksek vurma sesleri veren daha sert ve daha sert dokunursunuz. Kulaklıkları bir tür kontrolü etkinleştirmeden takmak da zordur.

Özellikler

 • Su direnci: IPX4 (yalnızca sıçrama)
 • Bağlantı: Bluetooth 5.0, SBC, AAC
 • Pil ömrü: 5 saat dinleme, kılıfla 20 saate kadar
 • Kulaklık ağırlığı: 7,6 g
 • Kulaklık boyutları: 22 x 23 x 24 mm
 • Şarj kutusu boyutları: 57 x 77 x 29 mm
 • Şarj durumda ağırlığı: 70g
 • Vaka şarjı: mikro USB

Ses ve Aktif Gürültü Azaltma

Amazon Echo Buds incelemesi
Alexa uygulaması ayarlarla ilgilenir. Fotoğraf: Samuel Gibbs / The Guardian

Yankı Tomurcukları para için iyi geliyor. Tonların geri kalanını kasvetli olmayan makul miktarda düşük uçlu ses üretir. Orta ve yüksek seviyeler açıkça ortaya çıkıyor, enstrümanların ayrılması iyi ve oldukça geniş bir ses manzarasına sahipler. Genel olarak, düşük ve orta ses seviyelerinde hoş bir sesle kolay bir dinleme, ancak en sevdiğiniz parçalarda yeni notalar duymanızı sağlayan bir tür parlak ses üretmiyorlar.

Yankı Tomurcukları, firmanın aktif gürültü önleme (ANC) sisteminden baş edebileceği gürültü seviyesinden farklı olduğunu söyleyen Bose aktif gürültü azaltma (ANR) teknolojisine sahiptir.

Yankı Tomurcukları, müziğinize sızan arka plan gürültüsü miktarını azaltmak için iyi bir iş çıkarır. Londra hakkında yürürken genel yol seslerini ve trenlerde işe gidip gelme gürültüsünü önemli ölçüde azaltmayı başardılar. Libratone Track Air + ‘dan biraz daha iyi performans gösterirler, ancak AirPods Pro veya Bose Gürültü Önleyici Kulaklıklar 700 kadar iyi performans göstermezler.

Başka bir güzel özellik, müziği duraklatma, gürültü azaltmayı devre dışı bırakma ve dış dünyanın seslerini kulaklarınıza bağlamak için mikrofonları kullanan bir müzik dinleme modunu etkinleştirmektir – müziğinizi aniden dinlemek için aniden durdurmak için harika.

Alexa

Amazon Echo Buds incelemesi
Kulakiçi kulaklıkların yakın tarafında bir varlık sensörü, manyetik şarj arayüzü ve silikon kulak ucu bulunur. Fotoğraf: Samuel Gibbs / The Guardian

Diğer büyük özellik Alexa entegrasyonu. Echo Tomurcuklarını “Alexa” uyandırma sözcüğünü bir Echo akıllı hoparlörünün yaptığı gibi dinletmesini seçebilirsiniz. Veya Alexa’yı bir hareketle manuel olarak etkinleştirebilirsiniz.

Çoğunlukla benzer işlevselliğe sahip birçok kulakiçi ile aynı şekilde çalışırlar. Apple’ın AirPod’ları Siri ile aynı şekilde çalışır, birçoğunda da benzer Google Asistan entegrasyonu vardır.

“Alexa” demek, diğer Yankı cihazlarına sesli çağrılar, akıllı ev kontrolü, çeşitli becerilere erişme ve soruları yanıtlama gibi bir Echo akıllı hoparlör aracılığıyla olduğu gibi davranan Amazon’un sesli asistanını tetikler.

Telefonunuzda Spotify’dan müzik çalma ve ses seviyesini ayarlama gibi temel eylemleri de gerçekleştirebilir. Telefon tabanlı bir yardımcı olarak Alexa sorun değil, ancak günlük görevlerinizin (Gmail vb. Kullanıyorsanız) genel yönetimi için Google Asistan veya iPhone’a entegrasyon için Siri kadar iyi değil.

Uyanık kelimeyi dinlemek yerine Alexa’yı çağırmak için bir düğmeye çevirdim. Alexa’yı kullanmak istemiyorsanız, yapmanız gerekmez – bunun yerine telefonunuzda yerleşik sesli asistanı kullanabilirsiniz.

Çağrı kalitesi iyiydi. Alıcılar, sessiz ortamlarda netlik için birçok rakip kulakiçi çalarak ve hafif bir yankı ile arka plan gürültüsü ile nispeten iyi başa çıkarak yüksek ve net geldiğimi söyledi. Aramanın sonunda sidetone seçeneği hoş karşılandı, ancak kulakiçi çağrı içine arka plan gürültü çok izin.

Pil ömrü, çanta ve şarj

Amazon Echo Buds incelemesi
Fliptop kasası, hala yaygın olan microUSB ile şarj oluyor, ancak telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar için geçerli USB-C şarj standardı yerine geçmişin şarj cihazı. Fotoğraf: Samuel Gibbs / The Guardian

Yankı Tomurcukları, kasada yaklaşık 20 saate kadar pil ömrü sağlayan üç tam şarjla yaklaşık beş saatlik sürekli çalma sunar. Kulakiçi kulaklıkları yaklaşık iki saat şarj etmek için kutuda 15 dakikalık bir yolculuk yeterlidir. Geri çalma.

Kulakiçi kulaklıklar mıknatıslar ve pim konektörleri kullanarak kasaya oturur. Kılıf, Amazon’un Fire tabletlerinin yapıldığı benzer bir mat siyah plastik. Nispeten sağlam olmasına rağmen biraz ucuz hissediyor. Bir tarafta microUSB şarj portu ve altta eşleştirmek için bir düğme var. Çoğu akıllı telefonun artık daha yeni konektörle şarj edildiği göz önüne alındığında USB-C kullanmak daha iyi olurdu.

Kılıf, AirPods Pro veya Jabra Elite 75t kılıflarının yaklaşık iki katı büyüklüğünde, geçen yıl piyasaya sürülen en iyi gerçek kablosuz kulaklıklara kıyasla oldukça büyük ve ağır. Hâlâ cepte taşınabilir ancak daha küçük seçenekler kadar kolay ve taşıması kolay değildir. Belli bir kot pantolon içinde sadece büyük bir para cebine sığabilir.

Sonuçta tek kullanımlık

Çoğu gerçek kablosuz kulaklık gibi, Yankı Tomurcukları ve kılıfları uzun yıllar dayanması gereken piller içerir. Bununla birlikte, değiştirilemezler, sonuçta onları tek kullanımlık yaparlar. Amazon, garanti kapsamı dışında 59 £ ‘lık yedek kulaklıklar sunmaktadır.

Amazon elektronik atıkları doğrudan geri dönüştürmüyor, bunun yerine İngiltere’deki WEEE distribütörü geri alma programının bir üyesi.

Gözlemler

Amazon Echo Buds incelemesi
Kulakiçi kulaklıklar metal temas noktalarında yerine oturur. Fotoğraf: Samuel Gibbs / The Guardian
 • Kasanın önündeki bir LED, kulakiçi kulaklıklar dışarıdayken kulakiçi kulaklıkların şarjını (yeşil>% 40, sarı <% 40) veya kasanın pilini gösterir (bir şarjın üzerinde yeşil, bir şarjdan daha az sarı)
 • İPhone 11 Pro veya OnePlus 7 Pro’ya bağlantı çok sağlamdı
 • Her kulaklık bağımsız olarak kullanılabilir ve çalışırken değiştirilebilir

Fiyat

Amazon Yankı Tomurcukları İngiltere’de 119.99 £ veya ABD’de 129.99 dolar.

Karşılaştırma için Apple’ın AirPod’larının fiyatı 159 sterlin, AirPods Pro’nun fiyatı 249 £, Jabra’nın Elite 75t fiyatı 170 £ ve Sony’nin WF-1000M3 maliyeti 179 £.

Karar

Amazon, Yankı Tomurcukları ile çok fazla kutu işaretliyor: para için iyi görünüyor, Bose’dan gürültü azaltma teknolojisine sahipler ve bankayı kırmıyorlar.

Ayrıca, kulaklarınızdaki akıllı hoparlör gibi uyandırma sözcüğü desteği de dahil olmak üzere tam Alexa entegrasyonu seçeneğine sahiptirler veya Amazon’un sesli asistanını kapatabilirsiniz. Dört ila beş saatlik bir batarya makul ancak sınıfın yakınında hiçbir yerde değil, durum ortalama büyüklükte ve işlevde.

En büyük dezavantajlar, oldukça uzak olan ve uzun süreli dinlemeden sonra rahatsız olan kulaklıkların boyutu ve bazen güvenilir olmayan kontrollerdir. Diğer gerçek kablosuz kulaklıklar gibi pili değiştiremezsiniz, bu yüzden de nihayetinde tek kullanımlıktırlar.

Bu niggles’i göz ardı ederseniz, Yankı Tomurcukları paranız için çok fazla patlama sunar: maliyetleri iyi ses ve gürültü azaltma sunarken rakiplerine zarar verir.

Artıları: Bose ANR, iyi ses, makul pil ömrü, iyi ortam modu, Alexa entegrasyonu, fiyatta alttan rakipler, sağlam bağlantı, iyi çağrı kalitesi, kulaklıklardan birini bağımsız olarak kullanabilir

Eksileri: kulakta büyük, aptX yok, kontroller bazen güvenilmez olabilir, tek kullanımlık, rakiplerden biraz daha büyük, microUSB şarj soketi

Amazon Echo Buds incelemesi
Kasanın altındaki düğme Bluetooth eşleştirmesini başlatır, ancak ön taraftaki LED aracılığıyla kasanın veya tomurcukların geçerli pil durumunu göstermek için de basılabilir. Fotoğraf: Samuel Gibbs / The Guardian

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir